Navštivte náš web o cestování a získejte užitečné tipy na dovolenou, rady na cestu a informace kam cestovat. Objevte úžasná a zajímavá místa na dovolenou s 🐼
Historický trh na Tenerife v Santa Cruz, vstupní brána

Trh a lokální kanárské restaurace na Tenerife

Pokud jste na jihu Tenerife a už máte dost válení se na pláži, můžete se podívat na sever do Santa Cruz. Sever na rozdíl od jihu není až tak turistický. Nasát atmosféru můžete na místním historickém trhu, a potom se můžete jít najíst do lokální kanárské restaurace.

Historický trh v Santa Cruz

Cooperativa Mercado Nuestra Señora De África je historický trh, který byl založen roku 1943. Pokud si rádi na dovolené vaříte, seženete tu čerstvé plodiny, maso a mořské potvory. Případně zde můžete koupit nějaké jedlé suvenýry. Já jsem trh navštívil v době COVIDu, někdy v prosinci, takže tu bylo docela prázdno, ale i tak to tu hrálo pěknými barvami. Také si dejte pozor na otevírací dobu, aby jste nepřišli těsně před koncem, což se mi také podařilo.

🐼TIP: Jeďte do Santa Cruz v prosinci, těsně před Vánoci. Je krásně vyzdobené a pokud budete mít štěstí, můžete narazit na předvánoční koncerty na náměstí. Nezapomeňte na mikinu.

Lokální kanárské restaurace u trhu

Pokud jste už tento trh na Tenerife prošli a dostali jste hlad, můžete se stavit v typických lokálních kanárskýchrestauracích” u trhu, neboli Restaurantes típicos canarios del Mercado de Nuestra Señora de África. Abych to trochu upřesnil, pojem restaurace není úplně vypovídající. Jedná o shluk malinkých stánků, které jsou namačkány jeden vedle druhého s nějakým improvizovaným posezením. A kde je najdete? “Restaurace” jsou přesně na druhé straně trhu z venku v ulici C. Darias y Padron. Až na výjimky zde seděli výhradně lokálové a bylo tu dost plno. Ideální místo nasát místní atmosféru.

Určitě stojí za to si počkat. Já mám hodně rád chobotnici, nebo jak lokálové říkají “Pulpo”. K ní jsem si dal “Papas arrugadas”, což jsou brambory, které se vaří a pak se ještě opékají. Je to typický pokrm kuchyně Kanárských ostrovů. Pokud jste se najedli a chcete se ještě někam podívat, můžete skočit hned naproti do nového umělecké centra Tenerife.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *