Navštivte náš web o cestování a získejte užitečné tipy na dovolenou, rady na cestu a informace kam cestovat. Objevte úžasná a zajímavá místa na dovolenou s 🐼
Ceny v Benátkách - lodě na vodě v benáckých ulicích

Ceny v Benátkách – gondola, potraviny a další

Ceny v Benátkách – kolik stojí gondola, nebo restaurace. Jaká je cena za „velkou“ gondolu, nebo kolik stojí doprava z letiště v Benátkách? 🐼 A dá se jet „velkou“ gondolou skoro zadarmo? To a spostu dalších informací se dozvíte právě tady.

Ceny za dopravu – autobus, vlak, vaporetto

Nejrozšířenější dopravou v Benátkách je vaporetto (společnost ACTV – v Benátkách jich je více), což je menší loď (nebo také lodní autobus). Pokud váháte, jestli si máte jízdenku pořídit, doporučuji tu na 2 dny. A využít ji i pro odjezd na letiště třeba autobusem, nebo vlakem (pro přímé linky vaporetta na letiště tato jízdenka neplatí).

JízdenkaCena [€]
75 minut 9.5
1 den25
2 dny35

Cena dopravy z letiště Treviso Airport do Benátek

Na letiště Treviso Airport doporučuji cestu s přestupem. Autobusem, který jezdí hned z letiště, popojedete na zastávku Fs De Gasperi (jízdenka stojí 4 EUR u řidiče a cesta trvá asi 8 minut). Potom dojdete na vlakové nádraží na zastávku Fs Duca d’Aostana, je to asi 100m. Tam koupíte v automatu jízdenku (jen vyberete cílovou stanici Venezia Santa Lucia), která stojí 3.5 EUR. A asi za 35 minut jste v Benátkách. Kromě jedné zastávky autobusem navíc je cesta vlakem rychlejší, pohodlnější a máte hezký výhled. Navíce ze stanice vyjdete přímo do Benátek (žádné nádraží na okraji). A je výrazně levnější.

Nebo také z letiště můžete jet přímo do Benátek autobusem, cena jízdenky je 20 EURO. To byl vlastně můj původní plán, který jsem změnil jen proto, že se mi nechtělo jet autobusem.

Cena dopravy z Benátek na letiště Aeroporto di Venezia Marco Polo

Na letiště Aeroporto di Venezia Marco Polo se jezdí lodí, nebo autobusem. Dvoudenní jízdenka, kterou jsem zakoupil (35 EUR), mi neplatila na přímé linky vaporetta na letiště, proto jsem zvolil autobus, který byl v ceně. Pokud jízdenku nemáte, můžete si ji pořídit pod 10 EUR. A chcete-li jet na toto letiště lodí, pak zaplatíte 15 EUR. Ceny v Benátkách jsou v tomto ohledu výrazně vyšší než v České Republice, kde airport express (letiště – Hlavní nádraží) stojí v přepočtu asi 4 EUR.

Gondoly a jejich ceny v Benátkách

Klasická gondola, která funguje jako pomalé turistické taxi stojí přibližně 80 – 120 EUR za jízdu (asi 30 – 40 minut). Je možné si zaplatit i gondolu se zpívajícím gondoliérem. Tam vás cena vyjde ještě asi o 100 EUR více (záleží jak umí zpívat :)). Stejně je ale vhodné se na ceně domluvit předem.

Cena za traghetto (velká gondola)

Traghetto je speciální typ gondoly. Je o něco větší, jsou na ní dva gondoliéři. Slouží pro přepravu mezi břehy velkého kanálu. Nejzajímavější je ale cena. Ta je pouze 2 EUR (to jsou asi 2% z ceny klasické gondoly). Navíc, pokud jste místní, stojí vás traghetto jen 70 centů. Těchto převozů je asi 7 rozmístěných po celém kanále (jeden je například hned naproti vlakovému nádraží).

Ceny v Benátkách – kolik stojí potraviny

V Benátkách na supermarket určitě narazíte, jen si dávejte pozor aby jste ho nepřehlédli. Protože jsou většinou hezky schované, aby nezasahovali do architektury okolních domů. Asi nejznámější supermarkety jsou CONAD, nebo DESPAR. Celkově bych řekl, že ceny potravin jsou hodně podobné jako u nás (něco je dražší, něco levnější). Jediné, co mi přišlo výrazně dražší, byly různé šunky a salámy. Potraviny v Benátkách mi taky přišli o dost kvalitnější a čerstvější (hlavně sýry a chleba), než v České Republice. Cena flašky vína začíná asi na 2.5 EUR. Já jsem si oblíbil víno Bufferia Chianti (asi 6 EUR) a to tak, že jsem si jiné než právě toto v supermarketu nekoupil.

CoCena [€]CoCena [€]
Chleba (bochník)2.66Mozzarella (3ks – multipack)3.69
Bageta (metrová)0.99Pomazánka (smetanová) 1.99
Banány (5ks)1.99Smetana (500ml) 2.99
Okurka0.52Jogurty (ovocné, 8ks) 2.79
Paprika0.74Těstoviny (plněné)1.39 – 3.29
Salát v sáčku BIO1.19Víno (Bufferia Chianti)5.99
Sýr (plátky)1.99Zubní pasta0.99
Salám (malá šiška)3.99Deodorant3.00
Ceny potravin v supermarketech – mapa supermarketů CONAD a DESPAR v Benátkách

🐼TIP: U pokladen často bývá fronta, ale samoobslužné pokladny jsou skoro vždy poloprázdné. Takže pokud se chcete vyhnout frontám, nenechávejte platební kartu doma.

Restaurace a jejich ceny v Benátkách

Já se téměř vždy snažím navštěvovat pouze lokání restaurace, kam chodí místní. O ty turistické zájem nemám. V tabulce jsou restaurace, které jsem navštívil na základě různých recenzí, nebo proto, že tam sedělo hodně místních. Kromě toho, že návštevou lokálních podniků nasajete místní atmosféru, také dostanete přehled o cenách v Benátkách.

RestautaceJídlo a pitíCena [€]
Taverna Scalinetto2x spritz + chobotnice v inkoustu(18€) + něco jako ryba dne(28€)60
Gislon1x americano + lasagne s mořskými plody(7€) + lasagne bolognese(7€)17
Trattoria da’a Marisa2x voda + 2x káva + 2x první chod (těstoviny s omáčkou bolognese/lilková) +
2x druhý chod (vepřové/kuřecí maso s brambory a dušenou zeleninou) + 0.5l vína
40
Puppa Bar2x spritz + 2x káva + 1x těstoviny s chobotnicí v inkoustu + 1x italské těstoviny s mořskými plody36

Restaurace Taverna Scalinetto

Jediná „turističtější“ restautace, kterou jsem v Benátkách navštívil. Nachází se na jihu v blízkosti hlavních turistických bodů. Uvnitř je hodně hezký interiér a je docela drahá. Když jsem tam byl, nebylo tam příliš mnoho lidí. Pobavila mě obsluha. Přítelkyně si obědnala „daily fish“, což jsou nějaké 2 filety z dnešních úlovků s omáčkou a nějakou kaší. Číšník talíř přinesl přikrytý skleněnou poklicí ve které bylo kouř a zeptal se jí, jestli si chce „odklopení natočit“. Přítelkyně byla trochu v šoku, tak mu na to kývla a natočila si to. A já jsem se tomu musel jenom smát. Já na tohle nejsem.

Gislon – nejlepší ceny v Benátkách?

Převážně lokální restaurace/jídelna v historickém centru, která má otevřeno po celý den. Když jsem tam dorazil byla přeplněná (nevím jestli jsem trefil špičku, nebo jestli je opravdu tak oblíbená). Doporučuji lasagne s mořskými plody. Zajímavost: Když jsem odcházel, tak jsem míjel další 2-3 restaurace, které byly naprosto prázdný. Asi místní vědí kam chodit. Jedná se o restauraci, kde jsou asi nejlepší ceny v Benátkách.

Puppa bar

Taková „obyč“ útulná restaurace s pohodovou obsluhou. V porovnání s ostatními asi nejlevnější. Řekl bych, že nejvíce tam chodí lokální „cizinci“. V jídlu moc masa nenajdete, ale chobotnice v inkoustu mi chutnala všude stejně.

Trattoria da’a Marisa

Můžete sedět uvnitř, nebo venku u vody. Poprvé jsme se tam stavili na večeři, ale bylo plno (musíte si stůl zarezervovat). Tak jsme se tam stavili těsně před odjezdem na oběd, naštěstí jsme chytli dvě poslední místa. Chodí tu hlavně místní. Tuto restauraci hodně doporučuji. A proč?

  • charakter a je vyzdobena dobovými fotografiemi (Kdysi tu byl podnik lehké ženy Madam Marisy a na stěnách si můžete přečíst informace o jejích službách)
  • Uvnitř na sebe 2 postarší ženy z personálu pořád křičí (čekáte, kdy se do sebe pustí – očividně rodinný podnik), do toho pořád zvoní telefon s rezervacimi. Teprve tady pochopíte “italský temperament” (pokud máte rádi klid tak si raději sedněte ven, ale stojí to za to 🙂)
  • Považuju se za docela velkého jedlíka a sním opravdu vše. Ale jejich 2 chodové porce jsem opravdu nedal. Za tuto cenu tolik jídla asi nikde v Benátkách neseženete.
Restaurace v Benátkách z tabulky

Ceny v Benátkách za ubytování – kolik a proč

Pokud si chcete Benátky užít podle svého, doporučuji využít AirBnb. A proč? Protože budete bydlet jako pravý benátčan a můžete si vše naplánovat přesně tak jak chcete (jít do restautace, uvařit si). Navíc jsou ceny v hotelech Benátek dost vysoké a je lepší si za ušetřené peníze třeba zaskočit do místního podniku na dobrou večeři. Jak se pohybují ceny v Benátkách za ubytování v bytu, nebo pokoji?

Příklad ceny v Benátkách za ubytování a srovnání

Pro příklad jsem vybral jeden byt (nechtěl jsem vybrat ten nejlevnější), a porovnal jsem jeho ceny. Ceny jsou za 3 noci a nejsou započítány další poplatky (servis, úklid). Ty celkem bývají asi 1000 – 2500 Kč. Rozdíl ceny za byt a pokoj bývá okolo 30%.

KdyJak dopředu, obdobícena za noc
17 až 20/22 týdny dopředu, v době karnevalu5 000 Kč
10 až 13/3více než měsíc dopředu, mimo sezónu2 500 Kč
12 až 15/5více než měsíc dopředu, v sezóně 3 300 Kč

A co všechno cenu ubytování v Benátkách určuje a na co je dobré si dát pozor?

Včasný výběr

Ideálně 4 – 5 týdnů dopředu. Kromě normální ceny získáte také možnost narazit na opravdu pěkné bydlení. A to je hodné důležité, pokud si atmosféru chcete užít.

Sezóna, akce a události v Benátkách

Hlavní sezóna je zhruba od dubna do listopadu. Ale je zde spousta dalších akcí, které o Benátky zvedají zájem i mimo sezónu. Já nemám rád davy turistů, takže preferuji Benátky spíše mimo sezónu. Chladnější počasí mi nevadí. Ale je třeba si uvědomit, že i mimo sezónu jsou Benátky hodně navštěvované a turistů je tam na turistických místech pořád dost.

Akce v BenátkáchKdy
Vánoceprosinec
Bienále – festival současného výtvarného umění (lichý rok)duben – listopad
Bienále – festival architektury (sudý rok)duben – listopad
Benátský filmový festivalzáří
Benátský karnevalúnor

Délka pobytu

Většinou čím delší pobyt, tím lepší cena za noc. To je proto, že hodně turistů do Benátek jede jenom na víkend. Byty jsou pak během týdne poloprázdné. Benátky nejsou až tak velké, ale v uličkách budete často bloudit, to vás bude zpomalovat. Za mě je nejideálnější čas 4 dny. Stihnete se podívat, kam budete potřebovat a zároveň nemusíte pospíchat. V klidu si můžete popíjet sklenku vína a vychutnávat si atmosféru Benátek. No stress.

Komfort

Pokud jste ochotni se o byt dělit, zaplatíte podstatně méně. Pronájem pokoje pro dva a celého bytu je dost rozdílný.

Lokalita v Benátkách

Pokud jedete do Benátek, určitě bych doporučoval se v nich i ubytovat. Někdy turisté bydlí mimo Benátky a do nich pak dojíždějí (Tak sice něco ušetří, ale musí poté platit za dopravu).

A protože Benátky nejsou jen o cenách

… ale i o atmosféře, doporučuji se podívat na pár filmů nebo dokumentů, které se jich týkají. Pokud se teprve balíte, nebo jste se právě vrátili s flaškou vína za tu správnou cenu po celodenním chození (ztrácením se) v Benátkách. Tak je to ten srpávný čas se na něco podívat:

Ceny v Benátkách jsou důležité a je dobré vědět jaké jsou, aby jste se nenechali zbytečně obrat o peníze. Ale hlavní je si pobyt v tomto úžasném italském městě pořádně užít. A pokud vás Benátky zaujaly, můžete se dozvědět něco o dalších italských místech v Cesta do Itálie autem aneb roadrip Itálií podruhé.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *