Navštivte náš web o cestování a získejte užitečné tipy na dovolenou, rady na cestu a informace kam cestovat. Objevte úžasná a zajímavá místa na dovolenou s 🐼
Umělecké centrum Tenerife - interiér

Moderní umění na Tenerife v Santa Cruz

Pokud jste v Santa Cruz na Tenerife a nevíte kam vyrazit, určitě by jste se měli podívat na Umělecké centrum Tenerife. Uvnitř můžete narazit na výstavy, filmy, workshopy, prohlíky a mnoho dalšího. Díla jsou od lokálních i zahraničních umělců.

Nové umělecké centrum na Tenerife

Umělecké centrum Tenerife, neboli Tenerife Espacio para las Artes (TEA) bylo dokončeno v roce 2007. Celá stavba trvala dlouhých 9 let. Já jsem ho navštívil v prosinci, uvnitř bylo jen pár lidí. Jestli si správně pamatuji, vstup byl zdarma. Z venku budova nepůsobí nějak zvláštně a nenarušuje styl starších budov v okolí, ačkoli se jedná o rozsáhlý betonový komplex.

To se ale velice rychle změní, když vejdete dovnitř. Betonovou fasádu této moderní budovy narušují v určitých místech kousky skla, které propouští dovnitř zajímavým způsobem světlo. Prostory uvnitř spojují různá schodiště a rampy. Snitřní části budovy jsou rozdělény do velkých místností, kde se můžete podívat na obrazy, fotografie, případně jsou zde i nějaké aktivity pro děti. Součástí stavby jsou také fotografie od umělce a Thomase Ruffa a nástěnná malba ve vstupní části budovy od místního umělce Juana Gopara. Více informací o právě probíhajících výstavách se můžete dočíst na jejich oficiálních stránkách webu zde.

Umělecká díla popisující život na Kanárských ostrovech

Když jsem Umělecké centrum Tenerife navštívil já, nejvíce mě zaujaly fotografie starých apartmánů a letovisek, které jsou na Tenerife opuštěné a chátrají. Navozují skoro až postapokaliptickou atmosféru. A ukazují na problém se kterým se Tenerife potýká. Protože stará a nemoderní střediska se už finančne nevyplatí opravit a raději se staví nová. Dále zde byly zajímavá díla zachycující život na Tenerife v různých etapách historie.

🐼TIP: Hned vedle uměleckého centra je Tienda y librería TEA, kde můžete nakoupit nějaké suvenýry. Knihy, trička s potiskem a tak dále. Já jsem tam koupil vlastně všechno, protože na jihu Tenerife najít něco „lokálního“ je téměř nemožné.

A pokud vám vyhládlo, naproti uměleckého centra Tenerife se nachází historický trh Cooperativa Mercado Nuestra Señora De África, kde si můžete koupit něco dobrého, případně se poblíž trhu můžete najíst v lokální kanárské restauraci.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *