Navštivte náš web o cestování a získejte užitečné tipy na dovolenou, rady na cestu a informace kam cestovat. Objevte úžasná a zajímavá místa na dovolenou s 🐼
Nudisté - ve vodě u nudistické pláže

Nudistické pláže na ostrově Gran Canaria

Jaké jsou nudistické pláže na ostrově Gran Canaria na Kanárských ostrovech, proč jsou tak oblíbené? A co je dobré vědět než na pláž vyrazíte?

(Gran Canaria a další Kanárské ostrovy)

Proč je Gran Canaria oblíbená pro nudistické pláže?

Gran Canaria je oblíbeným cílem pro milovníky nudistických pláží díky svému teplému klimatu, krásným plážím a tolerantní atmosféře. Ostrov se nachází na Kanárských ostrovech a patří k nejnavštěvovanějším turistickým destinacím ve Španělsku. Návštěvníci sem přijíždějí ze všech koutů světa, aby si užili slunce a moře, ale také aby si vyzkoušeli atmosféru přírodního opalování. Na Gran Canarii se nachází mnoho pláží, kde je nošení plavek volitelné. A mnoho z nich je oblíbených mezi nudisty a naturisty. Nudistické pláže na Gran Canarii jsou rovněž oblíbené pro své úchvatné scenérie, které nabízejí úžasné výhledy na oceán a neobvyklé geologické útvary.

Gran Canaria - výhled
Gran Canaria – výhled

Top 5 nudistických pláží na Gran Canarii

Pláže poskytují nejen krásnou přírodu, ale také klidnou atmosféru. Ať už hledáte odpočinek nebo adrenalinové sporty, nudistické pláže na Gran Canarii mají pro každého něco. Stačí si jen vybrat tu pravou pláž pro vás a užít si nezapomenutelnou dovolenou v přírodě.

Pláž Guayedra

Pláž Guayedra je přírodní pláž nacházející se na severozápadním pobřeží ostrova Gran Canaria a patří mezi nejkrásnější pláže na ostrově. Tato pláž je obklopena impozantními skalními útvary a téměř nedotčenou přírodou. To ji činí ideálním místem pro ty, kteří chtějí užít si klidné a příjemné koupání daleko od turistických zón.

Navíc, když jste na této pláži, budete mít pocit, jako byste byli zcela odděleni od světa a nacházeli se uprostřed divoké přírody. Tato pláž není snadno přístupná a k ní vede dlouhá a kamenitá cesta. To znamená, že ne každý návštěvník si ji najde a tak se zachovává klidová atmosféra. Pláž Guayedra se nachází v oblasti chráněného přírodního parku. To znamená, že má zvláštní status a je důležité respektovat přírodní prostředí a nezasahovat do něj.

Pláž je poměrně malá, ale přesto má dostatek místa pro opalování a relaxaci. Pokud hledáte klid a soukromí, je tato pláž pro vás tou pravou volbou.

Pláž Maspalomas

Pláž Maspalomas je největší a nejznámější pláží na ostrově Gran Canaria. Nachází se na jihu ostrova a táhne se na délce přibližně 6 km od Maspalomaské laguny až po hranici národního parku Dunas de Maspalomas.

Pláž je známá především svými dunami, které se rozkládají za ní a jsou jedním z hlavních turistických atrakcí ostrova. Tyto duny jsou chráněné jako národní park a jsou významným biotopem pro řadu endemických druhů rostlin a živočichů.

Maspalomas je oblíbená mezi turisty z celého světa, díky svým jemným písečným plážím, turistickým službám, restauracím a aktivitám, jako jsou windsurfing, kitesurfing a jízda na banánu. Na pláži je také možné si pronajmout lehátka a slunečníky a užívat si slunečního záření.

Další zajímavostí na pláži Maspalomas jsou i Charca – mokřady s brakickou vodou. Ty jsou domovem mnoha druhů ptáků a jiných zvířat a jsou chráněné jako přírodní památka.

V okolí pláže Maspalomas se nachází řada turistických atrakcí, jako jsou aquaparky, zoologické zahrady a různé kulturní památky.

Gran Canaria - pláž Maspalomas a písečné duny
Gran Canaria – pláž Maspalomas a písečné duny

Pláž Playa del Inglés

Nudistická pláž Playa del Inglés se nachází na jižním pobřeží Gran Canarie a je jednou z největších nudistických pláží na ostrově. Tato pláž je oblíbeným místem pro milovníky přírody a klidu, kteří hledají odpočinek a možnost relaxace bez rušivých prvků oblečení.

Playa del Inglés je velmi písečná a rozprostírá se na ploše více než 2 km. Je zde spousta místa pro opalování a koupání, a to jak pro nudisty, tak i pro ty, kteří se rozhodnou zůstat v plavkách. Pláž je dobře vybavena sprchami, toaletami a dalšími zařízeními.

Jednou z nejzajímavějších věcí na této pláži jsou mohutné písečné duny, které se nacházejí v blízkosti břehu. Tyto duny vytvářejí skvělou kulisu pro fotografie a jsou také oblíbeným místem pro procházky a běhání. Kromě toho, pokud máte štěstí, můžete na této pláži pozorovat i delfíny a velryby.

Je důležité si uvědomit, že Playa del Inglés není výhradně nudistickou pláží, takže se zde mohou objevit i turisté v plavkách. Nicméně, pro ty, kteří chtějí strávit čas na nudistické pláži, je zde vyhrazená oblast a respektování pravidel je nutností.

Celkově lze tedy říci, že Playa del Inglés je ideální pro ty, kteří hledají spojení s přírodou a relaxaci na písečné pláži s možností odpočinku bez oblečení.

Pláž Montaña de Arena

Nudistická pláž Montaña de Arena se nachází na severozápadním pobřeží ostrova Gran Canaria. Je oblíbenou destinací mezi nudisty a příznivci naturismu. Název pláže lze přeložit jako „písečná hora“ a odkazuje na velké duny, které se táhnou podél pobřeží.

Pláž Montaña de Arena je přístupná pouze pěšky. Nabízí krásné výhledy na okolní přírodu,včetně útesů a křišťálově čistého moře. Pro ty, kteří hledají klid a odpočinek, je tato pláž ideální volbou, protože není tak oblíbená jako některé z ostatních nudistických pláží na ostrově.

Montaña de Arena není oficiálně uznanou nudistickou pláží a nejsou zde žádné vyhrazené prostory pro naturisty. Nicméně, místní nudisté ji dlouhodobě využívají a úřady tolerují naturisty, kteří se na pláži pohybují bez oděvu.

Při návštěvě Montaña de Arena je důležité mít na paměti, že zde není k dispozici žádná infrastruktura, jako jsou toalety nebo sprchy, a je nutné si s sebou vzít všechny potřebné zásoby.

(Nudistické pláže na ostrově Gran Canaria)

Charco de las Palomas – pouze nudistická pláž

Pláž Charco de las Palomas se nachází v severní části ostrova Gran Canaria a je známá jako jedna z nejkrásnějších nudistických pláží na ostrově. Zdejší krajina je velmi malebná a divoká, pláž je obklopená vysokými skalami a roklí, což dodává tomuto místu tajemnou atmosféru.

Charco de las Palomas je oblíbeným místem pro milovníky volného těla a nabízí klidnou a odlehlou atmosféru, kterou si můžete užít bez přeplnění turisty. Můžete si užívat slunce na písečné pláži nebo se projít po okolních kopcích, které nabízejí skvělé výhledy na okolní krajinu.

Toto místo je také oblíbené pro potápění a šnorchlování. Díky průzračnému moři s mnoha druhy ryb a dalšího mořského života. V okolí pláže se nachází několik malých restaurací, které nabízejí tradiční kanárské jídlo a pití.

Je důležité si uvědomit, že pláž Charco de las Palomas je nudistická a oblečení není povoleno. Je také chráněnou oblastí, takže je důležité, abyste na pláži zůstali čistí a nezpůsobili žádné škody na místní přírodě.

První návštěva nudistické pláže na Gran Canarii

Připravte se na krásné písečné pláže, azurové moře a sluneční paprsky, které vám umožní odpočinout si a užít si přírodu bez zbytečných bariér.

Je důležité si uvědomit, že na nudistických plážích platí určitá pravidla ohledně chování a respektování ostatních návštěvníků. Pamatujte si, že na pláži jsou i rodiny s dětmi, takže zachovejte slušné a ohleduplné chování.

Co je dobré vědět:

  • Většina lidí se svlékne a po pláži se prochází
  • Pokud se necítíte pohodlně, můžete si ponechat plavky (toto neplatí všude – například pláž Charco de las Palomas)
  • Dodržujte základní pravidla chování a respektujte ostatní
  • Nezapomeňte si s sebou vzít ručník, opalovací krém a případně tašku na osobní věci
  • Některé pláže mají skříňky, ale pro jistotu si můžete přinést vlastní zámek
  • Vyberte si pláž podle svých preferencí ohledně davu lidí a aktivity, které si chcete užít
  • Nebojte se, nudistické pláže jsou pro všechny věkové kategorie a nabízejí zážitek plný přírody a svobody

Kontroverze a ochrana nudistických pláží na Gran Canarii

Existuje několik kontroverzí kolem nudistických pláží na Gran Canarii. Někteří lidé se obávají, že tyto pláže mohou být špatným vlivem na mládež a podporují nevhodné chování. Jiní si myslí, že nudistické pláže jsou pro lidi, kteří chtějí být svobodní a pohodlně se cítit při opalování a koupání.

Nicméně, vláda Gran Canarie uznává právo na soukromí a svobodu projevu, což zahrnuje i právo navštěvovat nudistické pláže. Proto jsou tyto pláže oficiálně chráněny a provozovatelé mají povinnost zajistit, aby se na nich dodržovaly zákony a pravidla.

🐼POZOR: Návštěvníci by měli být vědomi, že používání kamer nebo fotografování na nudistických plážích je přísně zakázáno a může vést k vážným právním důsledkům.

Pokud už jste si nudistické pláže na ostrově Gran Canaria vyzkoušeli a máte už válení dost, můžete zkusit třeba Surfování na Tenerife – moje první vlna.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *