Navštivte náš web o cestování a získejte užitečné tipy na dovolenou, rady na cestu a informace kam cestovat. Objevte úžasná a zajímavá místa na dovolenou s 🐼
Vylet do Osla - nejlepší muzea

Výlet do Osla – nejlepší muzea

Zajímají vás muzea? V článku jsem seřadila navštívená muzea v Oslu podle toho, která mě nejvíce zaujala, tudíž ty, která jsou v horních příčkách určitě nesmíte vynechat!

1. Norské lidové muzeum

Lidové muzeum se mi líbilo ze všech nejvíc. Norsk Folkemuseum leží jako mnoho dalších muzeí na poloostrově Bygdøy. Je to taková malá vesnička, tvořená starými domečky a vybavenými obchody, cukrárnou, trafikou nebo i benzínovou pumpou. V obchodech můžete vidět i „retro“ zboží, různé cukrovinky, cigarety a před benzínkou i staré auto. Areál je velmi rozsáhlý a prodávají zde i výborná tradiční jídla. Na muzeum si vyhraďte více času, prohlídka je zábavná pro dospělé i děti.

2. Muzeum polární lodě Fram

Projděte se pro lodi, na které se plavil slavný norský polárník Amundsen. Loď, která plula až na Jižní pól byla vytažena na břeh, zrekonstruována a nyní stojí v muzeu Fram. Zde si přečtete, jak probíhala celá výprava na Jižní pól, je zde mnoho aktivit pro děti a muzeum je velmi interaktivní. Menší nevýhodou je, že vstupné není zrovna nejlevnější.

3. Norské vědecko-technické muzeum

V muzeu najdete několik zábavných a vzdělávacích expozic a také technickou hernu. Interaktivní formou se dozvíte, jak fungují různé fyzikální zákony. Na muzeum si ponechte alespoň hodinu a půl, možná i více času. Expozicí je opravdu hodně, je zde i jedno patro se starými dopravními prostředky.

4. Národní galerie

Jelikož už jsem navštívila nespočet galerií, více mě zaujaly výše zmíněná muzea. Ale nenechala jsem si ujít na vlastní oči vidět Munchův obraz Výkřik. Pokud máte rádi klasické umění a zejména Muncha, je zde kromě Výkřiku mnohem více obrazů jeho malířské tvorby.

5. Městská radnice

Vstup do městské radnice neboli Rådhuset je zdarma, proto doporučuji se zajít podívat. Prohlídka nezabere mnoho času, ale uvidíte krásné prostory radnice.

6. Astrup Fearnley Museet

Pokud chcete vidět něco nekonvenčního můžete se pokochat v norském muzeu moderního umění. Na rozdíl od jiných moderních muzeí, mě výstava jako vegetariána celkem šokovala, protože zde byla i rozpůlená kráva.

7. Magic Ice Bar

Do ledového baru je sice vyšší vstupné, ale zahrnuje i uvítací drink. Sice to není muzeum, ale pokud si pořídíte pas do muzeí, máte zvýhodněnou cenu. Malý tip: mají zde pěkné a levné suvenýry. Já jsem si pořídila malého soba (ne živého).

8. Viking Ship Museum

Skandinávské země jsou země Vikingů, a tak nesmíte zapomenout na muzeum vikingských lodí. Uvidíte zde tři obrovské lodě z devátého století!

🐼💡 Kromě těchto osmi muzeí, které se mi v celkem ze čtrnácti navštívených líbila nejvíc, je zde i spousta dalších. Proto doporučuji pořídit si v informačním centru nebo na internetu pas, který vás pustí do všech muzeí za zvýhodněnou cenu!

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *