Navštivte náš web o cestování a získejte užitečné tipy na dovolenou, rady na cestu a informace kam cestovat. Objevte úžasná a zajímavá místa na dovolenou s 🐼
Kam v dubnu k moři - Santorini v řecku, výhled na moře

Kam v dubnu k moři: Nejlepší destinace pro jarní dovolenou

Kam v dubnu k moři – přehled nejlepších destinací pro jarní dovolenou, který vám pomůže s rozhodovaním. Navíc se dozvíte spoustu zajímavostí.

Proč jet k moři v dubnu a jaké jsou výhody předsezónní dovolené?

Duben je ideálním měsícem na to, abyste si užili slunečné počasí bez přeplněných pláží a turistických atrakcí. Pokud hledáte klid a relaxaci, může být duben pro vás tou pravou dobou na to, abyste se vypravili k moři. Kromě menšího počtu lidí a nižších cen můžete očekávat i příjemné teploty, které nejsou ještě příliš horké. To znamená, že si můžete užít pláže a vodní sporty bez toho, abyste se museli obávat úpalu.

V dubnu se také často konají různé festivaly, trhy a jiné akce, které mohou být velmi zajímavé a autentické. Navíc, ceny ubytování, letenek a jízdenek na dopravu jsou většinou nižší než v hlavní sezoně, takže můžete ušetřit peníze.

Top evropské destinace pro dubnovou dovolenou u moře: Kde najdete nejteplejší počasí?

Pokud hledáte nejlepší evropské destinace pro dubnovou dovolenou u moře, zde je několik tipů na místa s nejteplejším počasím.

Španělsko a Portugalsko v dubnu

V těchto oblastech je počasí na jaře obvykle velmi příjemné s teplotami v rozmezí 18-25 stupňů Celsia, což je ideální pro outdoorové aktivity a pro odpočinek na pláži. Pokud máte rádi sport, téměř v každé oblasti narazíte na windsurfing, kitesurfing, nebo golf. V kombinaci s příjemným počasím, kulturními atrakcemi, krásnou přírodou a vynikající kuchyní jsou Španělsko a Portugalsko ideálními destinacemi pro dovolenou na jaře.

(Kam v dubnu k moře – mapa oblíbených míst ve Španělsku a Portugalsku pro jarní dovolenou)

Costa del Sol

Costa del Sol, neboli „Sluneční pobřeží„, se nachází na jihu Španělska a rozkládá se na délce více než 150 km.
Má více než 300 slunečných dnů v roce, což ji činí ideálním místem pro dovolenou na jaře. Oblast je vynikající pro vodní sporty. Má bohatou historii a kulturní dědictví, včetně starobylých římských ruin a arabských hradů.

Costa Blanca

Costa Blanca, neboli „Bílé pobřeží„, se nachází na východě Španělska a je známá svými krásnými plážemi a teplým, slunečným počasím.
Oblast má mnoho turistických atrakcí, včetně národního parku Sierra de Mariola a zámku Guadalest. Costa Blanca je známá svou gastronomií, včetně přípravy rýže a ryb.

Kanárské ostrovy

Kanárské ostrovy jsou souostroví ležící v Atlantském oceánu, jihozápadně od Španělska a severozápadně od Afriky. Jsou známé svým stálým teplým a slunečným počasím, což z nich činí ideální místo pro dovolenou na jaře. Ostrovy nabízejí mnoho turistických atrakcí, včetně národních parků Garajonay na ostrově La Gomera a Timanfaya na ostrově Lanzarote. Jsou také známé svou místní kuchyní, včetně přípravy kanárského bramborového guláše a rybích pokrmů.

🐼TIP: Pokud se nemůžete rozhodnou, kam v dubnu k moři, doporučujeme určitě Tenerife – Kanárské ostrovy. A proč? Počasí na Tenerife (hlavně na jihu) je pro duben ideální. Dostupnost – z jihu (kde je nejlepší počasí) na sever (kde je například park Anaga, TEA, nebo trhy a lokální restaurace) se dostanete autem/autobusem asi za hodinu. Letenky – doba letu je asi 4 hodiny a z České Republiky jsou přímé lety.

Tenerife - národní park Anaga, výhled
Tenerife – národní park Anaga, výhled

Albufeira

Albufeira je oblíbené letovisko nacházející se na jihu Portugalska a nabízí nádherné pláže, historické památky a bohatý noční život. Má mnoho restaurací, kde můžete ochutnat místní speciality, jako jsou například čerstvé ryby a mořské plody. Oblast nabízí mnoho možností pro outdoorové aktivity, jako jsou například surfování a potápění. Můžete si také prohlédnout historickou část města, která je plná úzkých uliček a bílých domů.

Lagos

Lagos je další oblíbené letovisko na jihu Portugalska, které je známé svými nádhernými plážemi a skalnatými útesy. Oblast nabízí mnoho možností pro outdoorové aktivity. Má také mnoho historických památek, jako jsou například staré pevnosti a kostely. Lagos je také známé svou místní kuchyní, včetně přípravy čerstvých ryb a mořských plodů.

Funchal

Funchal je hlavním městem portugalského autonomního regionu Madeira a nabízí nádherné výhledy na oceán a okolní hory. Oblast je známá svou bohatou historií, včetně starých kostelů a paláců. Má také mnoho zahrad a parků, včetně známé zahrady Monte Palace Tropical Garden.
Funchal je také známé přípravou tradičního místního nápoje „poncha“ a mořských plodů.

Řecko, Itálie a Francie v dubnu

Tyto země jsou plné bohaté historie a kultury a nabízejí mnoho kulturních atrakcí a historických památek. Například v Itálii můžete navštívit Řím, Florencii, Benátky (více informací, např. Ceny v Benátkách), nebo Pompeje. V Řecku jsou nejvýznamnějšími památkami Akropolis, Olymp nebo Delos a v Paříži nevynecháte Eiffelovu věž, Louvre a katedrálu Notre-Dame.

Jsou také plné krásných přírodních scenérií, jako jsou například italské jezera, francouzské vinice, řecké pláže a ostrovy, nebo horské oblasti. Můžete si užít procházky v přírodě, turistiku a cykloturistiku.

(Kam v dubnu k moře – mapa oblíbených míst v Řecku, Itálii a Francii pro jarní dovolenou)

Kréta

Kréta je největší řecký ostrov a nabízí nádherné pláže s tyrkysovou vodou a bohatou historii. Můžete si prohlédnout mnoho archeologických nalezišť a památek, jako je například Knossos, největší minojské palácové město. Kréta má také bohatou místní kuchyni, jako jsou například tzatziki, moussaka a domácí olivový olej. Oblast nabízí mnoho možností pro outdoorové aktivity, jako jsou například turistika v horách, vodní sporty a potápění.

Santorini

Santorini je jedním z nejkrásnějších řeckých ostrovů a je známý svými bílými domky s modrými střechami a nádhernými výhledy na moře.
Můžete si prohlédnout mnoho historických památek, jako jsou například starověké ruiny, kláštery a muzea. Santorini je také známé svou místní kuchyní, včetně přípravy místního vína, fava fazole a ovčí sýry. Oblast nabízí mnoho možností pro relaxaci a wellness, jako jsou například lázně s horkými prameny a masáže.

Rhodos

Rhodos je největší ostrov v egejském moři a nabízí nádherné pláže, historické památky a krásnou přírodu. Můžete si prohlédnout historické památky, jako jsou například akropole a středověké město Rhodos. Rhodos má také mnoho možností pro outdoorové aktivity, jako jsou například turistika v horách, windsurfing a potápění. Můžete také ochutnat místní speciality, jako jsou například ovčí sýry, olivový olej a med.

Rhodos - pobřeží
Rhodos – pobřeží

Sardinie

Sardinie je italský ostrov v Tyrrhenském moři a nabízí nádherné pláže, krásné přírodní scenérie a bohatou historii. Můžete navštívit mnoho historických památek, jako jsou například nuraghe, starobylé skalní stavby, a mnoho muzeí a galerií. Sardinie má také mnoho možností pro outdoorové aktivity, jako jsou například turistika v horách, jízda na koni, vodní sporty a potápění. Oblast nabízí také vynikající místní kuchyni, jako jsou například pečené jehně, sardinský chléb a místní sýry.

Neapol

Neapol je italské město v jižní Itálii a nabízí bohatou historii, kulturní atrakce a vynikající místní kuchyni. Můžete si prohlédnout mnoho historických památek, jako je například hrad Castel dell’Ovo, archeologické naleziště Pompeje nebo Národní archeologické muzeum. Neapol má také mnoho možností pro outdoorové aktivity, jako jsou například procházky v parku Vesuv nebo výlety do okolních hor. Oblast je také známá svou místní kuchyní, včetně přípravy pizzy, neapolského ragú a místních mořských plodů.

Saint-Tropez

Saint-Tropez je město na jihu Francie, které je známé svými plážemi, módními butiky a luxusními jachtami. Můžete navštívit mnoho historických památek, jako například Citadelu, která se nachází na vrcholu kopce a nabízí nádherný výhled na město. Saint-Tropez má také mnoho možností pro outdoorové aktivity, jako jsou například plavání, potápění, windsurfing a jachting. Oblast nabízí také vynikající místní kuchyni, jako jsou například mořské plody, provensálské speciality a místní vína.

Saint-Tropez - ulice.jpg
Saint-Tropez – ulice.jpg

Marseille

Marseille je druhé největší město ve Francii, které se nachází na pobřeží Středozemního moře a nabízí mnoho kulturních atrakcí a historických památek. Můžete si prohlédnout mnoho historických památek, jako je například bazilika Notre-Dame de la Garde, muzeum Mucem nebo pevnost Saint-Nicolas. Marseille má také mnoho možností pro outdoorové aktivity, jako jsou například plavání, potápění, windsurfing a jachting. Oblast je také známá svou místní kuchyní, včetně přípravy bouillabaisse, ratatouille a místních sýrů.

Tipy na levné ubytování a dopravu k moři v dubnu

Pokud stále přemýšlíte, kam v dubnu k moři, ale nechcete utrácet velké sumy peněz za ubytování a dopravu, můžete využít několik tipů na levné možnosti.

Co se týče ubytování, v dubnu bývá méně turistů než v letní sezóně, což může znamenat nižší ceny za pronájem apartmánů nebo pokojů v hotelích. Zvažte také alternativní možnosti jako jsou kempy, hostely nebo ubytování u místních obyvatel prostřednictvím webových stránek jako Airbnb.

Dopravu k moři můžete ušetřit například tím, že si zarezervujete letenky nebo vlakové jízdenky včas. Často bývají levnější, pokud je koupíte předem, a navíc vám umožní plánovat vaši cestu s dostatečným předstihem. Pokud se rozhodnete jet autem, zvažte možnost sdílení auta s ostatními cestujícími nebo najděte levné parkování v okolí vašeho cílového místa.

Můžete také ušetřit peníze na stravování tím, že si připravíte jídlo sami, například v apartmánech s vlastní kuchyní. To je nejen levnější, ale také zdravější a můžete si připravit jídla dle vašeho gusta. Místní trhy a obchody vám také nabídnou čerstvé potraviny za nižší cenu než v restauracích a kavárnách.

S trochou plánování a úsporného myšlení, můžete ušetřit peníze na vaší jarní dovolené k moři a přitom si užít krásný pobyt plný slunce a zábavy. A pokud vždycky na něco při balení zapomenete, můžete použít Seznam věcí na dovolenou k moři: PDF ke stažení.

Teď už určitě víte, kam v dubnu k moři vyrazíte … a skočíte si tento rok poprvé do moře 🙂

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *