Navštivte náš web o cestování a získejte užitečné tipy na dovolenou, rady na cestu a informace kam cestovat. Objevte úžasná a zajímavá místa na dovolenou s 🐼
Gran Canaria - výhled

Ostrov Gran Canaria: Tipy na výlety pro každého

Gran Canaria: Typy na výlety – proč jsme si vybrali právě ostrov Gran Canaria a jaké výlety byly nejlepší? Jaká zajímavá místa navštívit?

Když se v únoru rozhodnete, že už vás zima nebaví, můžete jít létu naproti. My jsme se rozhodli pro Kanárské ostrovy, jelikož je to nejbližší dovolenková destinace, která je navíc evropská. Počasí na Kanárech je celkem stálé celý rok a teplota i v zimě neklesá pod 18 ° Celsia, takže bylo rozhodnuto.

(Ostrov Gran Canaria a další Kanárské ostrovy)

Ostrov Gran Canaria jsme vybrali hlavně pro jeho vyhlášené písečné duny jako na Sahaře, které jsme chtěli vidět na vlastní oči. V té době jsme byli „cestovatelé začátečníci“ a letěli jsme klasicky s cestovkou na 8 dní. Služby delegáta jsme využili naplno, jelikož jsme se chtěli podívat nejlépe všude. Nakonec jsme se snažili si výlety rozplánovat tak, abychom měli i dny na odpočinek a relax na pláži.

Gran Canaria duny
Gran Canaria duny v Maspalomas

Výlet do Maspalomas Dunas

Pokud chcete zažít pocit jako na poušti, určitě navštivte duny v Maspalomas na jihu ostrova. Duny se nacházejí v těsné blízkosti pláže a některé jsou vysoké až 10 metrů. Po dunách se můžete projet i na velbloudech, které mají místní ustájené nedaleko dun. Kousek odtud se nachází maják Faro de Maspalomas, který je jedním z poznávacích znamení Maspalomas a nabízí krásný výhled na Atlantský oceán.

Botanická zahrada v Maspalomas

Do botanické zahrady je vstup volný a můžete si tam udělat oddechovou procházku. Na rozloze asi 27 akrů je vysázeno 2000 různých druhů rostlin. V tamním podnebí se zkrátka rostlinám daří a proto jsme tu narazili například na šišku z jehličnatého stromu o velikosti 10x větší než je u nás. Dále pak v zahradě rostou vysoké palmy, které se vyskytují pouze na Kanárských ostrovech. Zahradou protéká potůček, přes který jsou v zahradě vybudované pěkné lávky. Dominantou je velká fontána, u které jsme se na chvíli schovali do stínu pergoly porostlé rostlinami. Fontána, jak jsme se od personálu dozvěděli, se jmenuje Fuente de los Sabios, nebo také kašna moudrých lidí, a byla postavená na počest známým botanikům.

Gran Canaria, Kanárské ostrovy - pláž v Maspalomas, pohled z duny
Gran Canaria, Kanárské ostrovy – pláž v Maspalomas, pohled z duny
Gran Canaria, Kanárské ostrovy - botanická zahrada
Gran Canaria, Kanárské ostrovy – botanická zahrada

Tip na nejkrásnější pláž: Playa De Los Amadores

Za nejkrásnější pláž ostrova je označována právě tato. Její bělostný písek byl dovezen až z dalekého Karibiku. Pláž je volně přístupná a kolem se nachází i pár restaurací a barů. Pláž je opatřená vlnolamy, takže ty největší vlny Atlantiku dovnitř laguny neproniknou. Na tuto pláž jsme se vydali na jednodenní výlet zapůjčeným autem, abychom nemuseli řešit chaotický systém autobusů na ostrově. V podstatě tu nemají jízdní řády a jen se čeká až pojede nějaký další „Gua gua“, jak tady autobusům říkají.

Výlet do hor: Jeskynní domy v Guayadeque

Tento celodenní hromadný výlet autobusem zahrnoval několik zastávek po celém ostrově. Nejříve jsme se vydali na sever, do městečka Teror, které platí za jednu z nejstarších osad Kanárských ostrovů. Pořádají se zde místní trhy a stojí zde hojně navštěvovaná bazilika La Virgen de Pino. Zde se údajně zjevila Panna Marie. Při procházce uličkami a ulicemi jsme také obdivovali místní architekturu a především dřevěné balkony se zdobením, které jsou pro tuto oblast typické.

Následoval přesun do vyšší nadmořské výšky, kde jsme se naobědvali s výhledem do hor a poté jsme pokračovali do Guyadeque. Jedná se o unikátní obydlené jeskyně. Jedna místní babička nás pustila za malý poplatek přímo domů do místností vytesaných do skály. Zajímavé bylo, že tam všude byla přivedená elektřina. Kousek dál se nacházela i kaplička se zdobenými stěnami i lavicemi pro věřící. Po zhlédnutí vesničky ve skále už jsme se vraceli do hotelu v Maspalomas.

Gran Canaria, Kanárské ostrovy - playa de Los Amadores
Gran Canaria, Kanárské ostrovy – playa de Los Amadores
Gran Canaria, Kanárské ostrovy - jeskynní domy v Guayadeque
Gran Canaria, Kanárské ostrovy – jeskynní domy v Guayadeque

Kanárské ostrovy jsem navštívila celkem tři. Gran Canarii, Tenerife a Fuerteventuru. Pokud bych měla zhodnotit, kde je to nejideálnější místo na dovolenou, tak samozřejmě každý ostrov má co nabídnout. Podle pláží bych asi řekla Gran Canarii. Na Tenerife jsou pláže buďto s uměle dovezeným pískem a nebo převážně s černým vulkanickým, ty ale také mohou někoho lákat pro nevšednost. Na Fuerteventuře jsou pláže také krásné a bělostné, ale fouká zde velmi silný vítr, který může být někdy až nepříjemný.

Pokud se vám Gran Canaria a tipy na výlety líbily, zkuste se podívat i na další ostrovy. Třeba Kam na Kanárské ostrovy: Zajímavosti, díky kterým si vyberete.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *