Navštivte náš web o cestování a získejte užitečné tipy na dovolenou, rady na cestu a informace kam cestovat. Objevte úžasná a zajímavá místa na dovolenou s 🐼
Kanárské ostrovy - pláž na ostrově Fuerteventura.jpg

Fuerteventura: Zajímavá místa z naší dovolené

Fuerteventura a její zajímavá místa. Přemýšlíte jaká zajímavá místa navštívit? Inspirujte se z mojí dovolené a podívejte se, kde jsem byla já.

Na Fuerteventuru jsme se vydali hned po novém roce. Chtěla jsem vidět další Kanárský ostrov pro srovnání, předtím jsem byla ještě na Gran Canarii. Na Fuerteventuře, stejně jako na ostatních Kanárských ostrovech, doporučuji půjčení auta. Jelikož jsme stále v Evropě, nepotřebujete mezinárodní řidičský průkaz a pravidla provozu jsou de facto stejná jako u nás. Silniční síť tu není tolik rozvětvená a místo křižovatek jsou všude kruhové objezdy. Pokud se rozhodnete cestovat autobusy, jízdní řády tu nehledejte. Autobusy tu i přesto jezdí celkem pravidelně a dá se dostat na všechna zajímavá místa. My jsme si naplánovali celodenní výlet jak autobusem tak i autem.

(Kanárské ostrovy, Fuerteventura – zajímavá místa z našich výletů)

Caleta del Fuste

Ubytovani jsme byli v letovisku Caleta de Fuste na východním pobřeží ostrova. Letovisko s přístavem, promenádou kolem moře a pěknou písečnou pláží. Najdete tu vše, co potřebujete na strávení klidné dovolené. Písek tu je jemný a vstup do moře je pozvolný, tím pádem velké vlny tu také nečekejte. My jsme měli hotel s all inclusive, takže jsme do místních restaurací nechodili. Hotelová restaurace nabízela typická místní jídla a taky mezinárodní kuchyni, takže si vybral každý. Doporučuji však alespoň jednou zajít do místní restaurace mimo hotel, na mořské plody, které tu jsou nejčerstvější a nejkvalitnější. Hotel, kde jsme bydleli měl tři hvězdičky a nám se celkově velmi líbil, protože nabízel velmi dobrý poměr mezi cenou a kvalitou služeb. Na střeše hotelu se dokonce nacházela terasavířivkou, minigolfem a výhledem na oceán.

Fuerteventura, Kanárské ostrovy - Pláž v Caleta de Fuste
Fuerteventura, Kanárské ostrovy – Pláž v Caleta de Fuste

Duny v Corralejo

Na samém severu ostrova se nachází letovisko Corralejo s další nádhernou pláží s bělostným pískem. Sem jsme se vydali půjčeným autem a chtěli jsme hlavně vidět písečné duny. Pláž je součástí stejnojmenného přírodního parku Corralejo. Na pláži je postaveno několik kruhových zídek na ochranu před větrem, který je na ostrově všudypřítomný. Z pláže je krásný výhled na malý ostrůvek Lobos a také sousední ostrov Lanzarote, na který se dá trajektem doplout za 15 minut. Corralejo je velice rušné letovisko, které nabízí přes den zábavu na pláži i procházky v dunách, a večer také noční život s množstvím barů a hospůdek.

Fuerteventura, Kanárské ostrovy - Duny v Corralejo
Fuerteventura, Kanárské ostrovy – Duny v Corralejo

Oasis park s výletem do Costa Calma

Největší zoo a botanická zahrada se nachází v městě Costa Calma a z celého ostrova sem jezdí zdarma autobusy od hotelů v předem určených časech tam i zpět. Návštěvě tak nic nestojí v cestě.

My jsme se rozhodli návštěvu parku spojit s cestou do Costa Calma. V parku jsme pobyli několik hodin, prošli jsme si ty nejzajímavější atrakce, které byly například show s hady a krokodýly a také otevřená voliéra s papoušky. Následně jsme se vydali na autobusovou zastávku, která je přímo před parkem a za asi jedno euro jsme se přesunuli dále do Costa Calma.

Zde se nachází jedna z nejhezčích pláží na ostrově a tak jsme se rozhodli ji prozkoumat. Moře a pláž jsou krásně čisté a v zimních měsících téměř bez turistů. Nevýhodou je pouze nikdy neustávající vítr, který však naopak láká vyznavače windsurfingu. Costa Calma je turistické letovisko, takže zde najdete plno hotelů, restaurací a obchůdků se suvenýry. My jsme tu strávili pěkné odpoledne v zákrytu skalisek, aby na nás nefoukalo, a užívali si pláž. Následně jsme se vydali autobusem zpět na hotel do Caleta de Fuste. Dobré bylo, že i přes absenci jízdních řádů na zastávkách nám Google celkem dobře radil v kolik má odjíždět autobus. Cesta trvala asi hodinu, ale utekla celkem rychle, jelikož jsme jeli podél skalnatého pobřeží a mohli se kochat výhledy na oceán a také západ slunce.

Fuerteventura, Kanárské ostrovy - Costa Calma
Fuerteventura, Kanárské ostrovy – Costa Calma

Costa Calma – nádherná pláž s černým pískem

Dříve to byla rybářská vesnice, dnes je to vyhledávané městečko Pajara. Rozprostírá se tu nádherná pláž s černým pískem obehnaná skalisky a jeskyněmi. Na pláži se bohužel nesmí celoročně koupat. Až přijdete na místo, tak pochopíte proč. Vlny jsou to velmi silné a i když se chcete jen po kolena projít ve vodě, silný proud vám zvládne nohy podkopnout a už se řítíte do vody celí. Z oceánu taky zkrátka jde respekt. My jsme do Pajary přijeli půjčeným autem a kromě pláže je městečko spíše tiché a bez turistického ruchu. Pokud se nebojíte výšek, doporučuji také výstup po cestě do skalních jeskyň, odkud se vám naskytnou další krásné výhledy do krajiny.

Fuerteventura, Kanárské ostrovy - Pláž s černým pískem v Ajuy
Fuerteventura, Kanárské ostrovy – Pláž s černým pískem v Ajuy

Fuerteventura toho nabízí mnoho k vidění, a za týdenní dovolenou se dají stihnout téměř všechna zajímavá místa, hlavně když si půjčíte auto. My jsme si auto půjčili na celý jeden den a zvládli projet po obvodu půlku ostrova s několika hodinovými zastávkami na zajímavých místech. V jiné dny jsme se zase vydali na další zajímavá místa autobusem a nebo jsme zůstali přímo v letovisku a objevovali okolí hotelu pěšky na dlouhých procházkách po pláži a promenádě.

Pokud vás zajímají i další Kanárské ostrovy, můžete si přečíst: Kam na Kanárské ostrovy: Zajímavosti, díky kterým si vyberete.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *