Navštivte náš web o cestování a získejte užitečné tipy na dovolenou, rady na cestu a informace kam cestovat. Objevte úžasná a zajímavá místa na dovolenou s 🐼
Da Lat, mala Francie uprostred Vietnamu - architektura

Da Lat, malá Francie uprostřed Vietnamu

Pokud hledáte při vašich cestách po Vietnamu příjemné ochlazení, malebnou francouzskou architekturu či jste příznivcem adrenalinových aktivit, jste na správném místě. Severovýchodně od největšího vietnamského města Ho Chi Minh city se v nadmořské výšce 1500 metrů nad mořem nachází město Da Lat.

Vodopád a canyoning v Da Lat

Jump, jump, jump… křičí na mne vietnamský instruktor seshora. Visím uprostřed vodopádu nazývaného washing machine. A upřímně. Úplně se mi do té vřavy pode mnou, která opravdu připomíná buben pračky za plných otáček, skákat nechce. Ale nemám na vybranou. Chvíli jsem nad vodou, chvíli pod, ale to už vidím instruktora, jak ke mně natahuje ruku a jsem venku. Poslední atrakci dalatský canyoning mám za sebou. Je to jedna z aktivit, kterou byste při své návštěvě tohoto horského města rozhodně neměli vynechat. Pokud se však na skákání z vodopádů zrovna necítíte, můžete se podél okouzlujícího vodopádu Datanla projet na horské dráze či jen projít.

Šťavnaté jahody a místní trh

Po třech hodinách adrenalinu si zasloužím náležitý odpočinek. Da Lat, díky své vysokohorské poloze, nabízí šťavnaté jahody a čerstvé mléko. Není nad to si tyto dobroty vychutnat v jedné z mnoha kavárniček v centru spolu s klasickým francouzským croissantem. K večeru se pak vydávám na místní trh, který si prozatím zachoval svou autentičnost. Nakupují tu místní i turisté, spíše než suvenýry tu seženete zeleninu, maso a znovu spoustu jahod. Pokud toužíte po novém kousku do vašeho šatníku, přilehlé obchodní domy nabízí nepřeberné množství letních topů, plandavých kalhot, ale i zimních bund a chundelatých čepic.

Maze bar v Da Lat aneb 100 roofs café

Co se nočního života týče, Da Lat je klidnější než blízké metropole. Jeden bar však vynahradí vše. Maze bar se nachází kousek od centrálního marketu. Už u vchodu je nám hned jasné, že se nejedná o jen tak obyčejný bar. Po objednání drinku v malém stísněném vstupní prostoru se vydáváme dál. Ale kudy? Dolů nebo nahoru? Opatrně sestupujeme do sklepení, kde objevujeme spletitou síť chodeb, různá zákoutí se stoly a množství cest vedoucích vzhůru. Pokud hledáte nejlepší místo na schovávanou ve Vietnamu, právě jste ho našli. Pomaličku stoupáme po strmých schůdkách. Najednou jsem sama v přítmí, nikoho z mých kamarádů nevidím ani neslyším. Jediná cesta dál je po žebříku. A tak šplhám. Objevuji se ve větším osvětleném prostoru, kde se nachází bar a krásný výhled na město. Ne nadarmo se někdy Maze bar nazývá též 100 roofs café.Náhled na nové kartě

🐼TIP: Když stihnete přijít do Maze baru před devátou hodinou, můžete vystoupat ještě výše na střechu, kde se nachází zahrada s krásným výhledem.

(Cesta do hotelu Hang Nga – „Crazy house“ a Maze baru – „100 roof café“)

Lanovka a výhled na jezero Tuyền Lâm Lake

Pokud si bláznivý Maze bar užijete stejně jako já, druhý den budete chtít spíše odpočívat. Skvělou kombinaci výletu a zároveň odpočinku nabízí místní lanovka s krásnými výhledy na borovicové lesy a okolní kopce. Lanovkou se dostávám k jedné z dalatskýtch pagod s rozhlehlými zahradami. Není lepší místo na odpočinek než u piknikovému stolku pod stromy, kde můžete pozorovat mnichy či se kochat výhledem na jezero Tuyền Lâm Lake.

Architektura hotelu Hang Nga aneb “Crazy house”

Jedinečnou architekturu, kterou jen tak jinde neuvidíte, nabízí Crazy house. Tento bláznivý dům navrhla vietnamská architektka Đặng Việt Nga, která zde stále bydlý. Inspirací jí byla právě dalatská příroda, kterou tolik miluje. V domě stěží najdete dvě místnosti stejné, o pravých úhlech ani nemluvně. Můžete se zde procházet po střeše či se vyfotit v tlamě žraloka. Nebojte, jen namalovaného. A pokud je vám odpolední návštěva málo, můžete se zde rovnou ubytovat v jednom z pitoreskních pokojíčků.


Není snad lepší způsob, jak se rozloučit s tímto městem než projížďkou na loďce se sklenkou slavného dalatského vína v ruce. Tak au revoir, tedy vlastně Hẹn gặp lại!.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *