Navštivte náš web o cestování a získejte užitečné tipy na dovolenou, rady na cestu a informace kam cestovat. Objevte úžasná a zajímavá místa na dovolenou s 🐼
Dominikánská republika - palma a výhled na moře

Dominikánská republika: Výlety a zážitky z karibského ráje

Dominikánská republika – jaké výlety jsme si na dovolené v karibském ráji vybrali a jak se nám líbili? A kde se natáčeli Piráti z Karibiku?

Výlety a trocha latinskoamerické hudby

Dominikána vás nadchne svými krásnými plážemi a také bohatým nočním životem, který místní obyvatelé tráví v ulicích za poslechu latinskoamerické hudby a společného stolování v restauracích. Dokonce kvůli tomu neváhají zatarasit silnici. A jaké výlety jsme během naší dovolené podnikli? Boca Chica, Národní podvodní park La Caleta, ostrov Saona, Poloostrov Samaná, Santo Domingo.

Náš pobyt v Boca Chica

Vydali jsme se sem prožít pohodovou dovolenou a zažít ten pravý Karibik. Přiletěli jsme na mezinárodní letiště v Santo Domingo a předem objednaným taxíkem jsme se vydali do hotelu ve městě Boca Chica. Hotel, který jsme si vybrali, byl přímo u pláže a z hotelového pokoje se nám naskýtal krásný výhled na moře.

 V okolí hotelu se dalo zajít do restaurací, které nabízely mezinárodní pokrmy i místní speciality a nechybělo také několik obchůdků se suvenýry, větší supermarket a směnárna. Do každého obchůdku vás bude zvát jeho majitel a samozřejmě se s vámi dá hned do řeči.

Dominikánská republika - palmy a pláž Boca Chica
Dominikánská republika – palmy a pláž Boca Chica

Pláž v Boca Chica

Pláž v Boca Chica má bělostný písek a klidné tyrkysové moře. Velké vlny tu nejsou, protože je pláž opatřená vlnolamy. Tím pádem je vhodná i pro neplavce, nebo rodiny s malými dětmi.

Většinu času jsme trávili právě na pláži. Od hotelu jsme měli zajištěná lehátka a slunečníky, pod které bylo nezbytné se v poledne schovávat.

Klid na pláži ale úplně nemáte. Za celý den vás osloví několik prodejců, kteří vám nabídnou buď masáž, výlet a nebo suvenýry. Často také nabízeli jídlo – čerstvý kokos, kokosovou vodu nebo pečenou kukuřici.

Výlet na ostrov Saona

V Dominikánské republice si sice můžete půjčit auto, nicméně řízení je pouze pro odvážlivce. Provoz je tu divoký a často chaotický. Tím pádem jsme se rozhodli poohlédnout se po organizovaných výletech s průvodcem. A právě díky plážovým prodejcům jsme ani nemuseli dlouho hledat.

Nakonec jsme se rozhodli vydat na výlet na ostrov Saona a rovnou výlet koupili u plážového prodejce. Zaplatili jsme ve 3 lidech 170 USD a z toho jsme dali zálohu 50 USD. Zajímavostí na Saoně je, že se tu natáčel film Modrá laguna a také reklama na Bounty tyčinku.

🐼TIP: Pokud kupujte výlet na pláži, určitě se nebojte smlouvat (hlavně pokud vás jede více).

Dominikánská republika - palmy a moře Boca Chica
Dominikánská republika – palmy a moře Boca Chica

Národní podvodní park La Caleta

V blízkém okolí Boca Chica se nachází podvodní park La Caleta. Zde se mohou potápět jak úplní začátečníci, tak i profesionálové. Pod vodou se můžete kochat korály, pestrobarevnými rybkami a také několika vraky lodí. Nebo se podívat do podvodních jeskyní. Pokud byste si chtěli zaplatit kurz potápění, na pláži v Boca Chica se můžete přihlásit do potápěčské školy a následně se dohodnout se školiteli na potápění v La Caleta. Součástí parku je samozřejmě i pláž, odkud se lodí vyjíždí za potápěním a kde můžete také relaxovat, když zrovna nejste fanoušek potápění nebo šnorchlování.

Výlet na ostrov Saona

Brzy ráno jsme vyrazili minibusem do města Bayahibe. Odtud jsme menší lodí vypluli na širé moře, kde jsme následně přestoupili na výletní katamarán. Tam byl k dispozici bar s alko i nealko nápoji již v ceně. Na lodi hrála latinskoamerická hudba, která ještě více umocňovala zážitek z cesty. Plavba trvala asi 90 minut, které si každý mohl užít po svém. Dalo se sedět úplně na přídi lodi a sledovat rozrážení vln a ubíhající pobřeží národního parku „Parque National de Este“ kterého je ostrov Saona součástí nebo tančit do rytmu latino hudby.

Když jsme dopluli na ostrov, byli jsme ohromeni nádherným pobřežím s bělostným pískem lemovaným palmami. Krajina kolem vypadala jako z katalogu luxusní cestovní kanceláře. Nikde žádné vysoké hotely a stopy civilizace. Pouze hustý prales a chýše vyrobené z palem. V ceně výletu byl i oběd, který byl formou bufetu. Samozřejmě nemohla chybět rýže, kterou Dominikánci konzumují denně. Dokonce tvrdí, že bez rýže není žádné jídlo plnohodnotné.

Po obědě jsme si už jen užívali koupání v tyrkysově zbarveném moři a slunění na lehátku ve stínu palem. Následovala cesta zpět na mnohem menší motorové loďce, tzv. speedboat pouze pro asi 10 osob, takže plavba trvala podstatně kratší dobu. Byl to i trochu adrenalinový zážitek, jelikož na malé lodi jsme přes vlny téměř skákali jako na horské dráze. Někde na půli cesty jsme měli ještě zastávku na šnorchlování v místech, kde byla mělčina. Z blízka jsme pozorovali pestře zbarvené mořské hvězdice a drobné rybky. Následoval rychlý přesun zpět do Bayahibe, odkud jsme se vrátili minibusem na hotel ve večerních hodinách.

Dominikánská republika - pláž na ostrově Saona
Dominikánská republika – pláž na ostrově Saona

Výlet na Poloostrov Samaná

Další místo, které stojí za to zmínit, je bezpochyby poloostrov Samaná. Výlet doporučuji také koupit přímo na pláži a případně smlouvat o skupinové slevě, pokud je vás více. Zde se například natáčely některé scény z filmu PirátiKaribiku. Samaná je také místo pro výlet lodí na pozorování velryb – keporkaků.

Minibusem jsme dojeli až do města Samaná odkud jsme se nalodili na loď, která nás odvezla na širé moře, kde se po chvíli mohli velmi z blízka vidět velryby. Měli jsme štěstí, že v únoru je jejich výskyt nejčastější.

Po shlédnutí velryb jsme se přemístili na ostrov, kde byl k dispozici oběd formou bufetu a následovala cesta k vodopádu El Limón na koních. K vodopádu se totiž nelze dostat jinak, než právě na koňském hřbetu hustým pralesem. Po asi 20 minutové jízdě na koni můžete obdivovat vodopád a případně se i vykoupat v jezírku. Poté jsme se už vydali na cestu zpět do hotelu.

(Dominikánská republika – výlety a místa, která jsme během naší karibské dovolené navštívili)

Santo Domingo

Pokud vás naopak lákají i historické památky, můžete se vydat do hlavního města Dominikánské republiky – Santo Dominga. Tam si ale dávejte pozor na své věci, jelikož v ulicích se vyskytuje hodně chudých Haiťanů, a příležitost dělá zloděje.

Santo Domingo bylo založeno Bartolomějem Kolumbem, mladším bratrem Kryštofa Kolumba, v roce 1496. Není proto divu, že dýchá historií. Nejzajímavější je koloniální centrum s původním opevněním a Kolumbův palác. Za půldenní výlet máte město prochozené a zbude vám čas i na typický dominikánský oběd v jedné z místních restaurací. Jedno z typických jídel, které jsme vyzkoušeli, bylo „Mangú“. Jedná se o slanou „bramborovou“ kaši, která je však vyrobená z plantainů (druh banánu). Ke kaši dostanete osmažené vejce a salám. Jako dezert můžete vyzkoušet pro nás Evropany netradiční puding z červených fazolí, mléka a cukru, nebo také z kukuřice pod názvem Habichuelas con Dulce.

Dominikánská republika - klášter v Santo Domingo
Dominikánská republika – klášter v Santo Domingo

Co si z Dominikánské republiky přivezete?

Z dovolené si určitě přivezte jeden z typických suvenýrů, kterými jsou pravý karibský rum, doutníky, polodrahokam larimar zasazený do šperku a nebo pro otrlejší tzv. dominikánská viagra jménem Mama Juana. Prodává se v lahvích naplněných sušenými bylinami, kůrou a lístky z léčivých stromů. Tuto láhev se sušenou směsí musíte ale nejdříve zalít rumem a vínem v poměru 1:1 a osladit medem. Používat se může také jako „medicína“ při chřipce či žaludečních potížích.

🐼TIP: Pokud vás už nudí klasické suvenýry, zkuste přivést z Dominikánské republiky „Mama Juan“, neboli dominikánskou viagru.

Celkově se mi dovolená líbila a určitě můžu doporučit. Jedinou nevýhodu vidím v tom, že je Dominikánská Republika dost velká a tudíž na každý výlet musíte celkem dlouho cestovat.

Pokud máte rádi výlety na pláž a rádi se opalujete „na Adama“, mohli by se vám líbit Nudistické pláže na ostrově Gran Canaria.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *